Kui Sul on mingi teema, mis vajab lahendust, siis lahenduskeskne coaching on imerelv, mis juhatab Su Sinu enda seesmise tarkuseni. Ja see toimib. Lahendus ei pruugi küll esimese korraga kohe avalduda, kuid ta tuleb päris kindlasti.

Olen õppinud muusikat, peamiselt klaverimängu ning ka majandust TTÜ-s. Palju minu tööalasest ajast on olnud seotud teiste inimestega – olen olnud müügijuht, turundusjuht, õppejuht, konsultant ja koolitaja.

Coaching on uskumatult toimiv viis panna inimene leidma vastuseid iseenda seest – meil on lahendus alati olemas, küsimus on selles, kui palju me endas oskame ise kaevata. Coaching on terve teadus, mis koosneb pikast nimekirjast tehnikatest, mida teatud teemade puhul kasutada.

Coach on justkui küsimuste esitamise kunstnik, kes mängleva kergusega suunab inimese vastama küsimustele, mille peale ta ise kunagi poleks tulnud. Rääkimata vastustest, mis selle järel tulevad inimese enda seesmisest tarkusest.

Vahel viin läbi ka selliseid vestlusi, mis on kombinatsioon coachingust ja teiste meetodite elementidest. Eelkõige juhindun meetodi valikul inimesest, kelle heaks coachingut läbi viin.

Minu kliendid on eelkõige:

  • Juhid, ka keskastmejuhid
  • Alustavad juhid
  • Inimesed, kelle töös on palju suhtlemist, tööd teiste inimestega, teiste abistamist, mis võib kergelt viia läbipõlemiseni
  • Kõik, kes usuvad, et muutused nende ümber saavad alguse iseenda muutumisest

Oman ICF (International Coach Federation) poolt akrediteeritud Erickson College International sertifikaati nimetusega Professional Coach (PC).

Kliendid räägivad

Annika Paats
Arendusprogrammis “Eneseteadvustamise ja elukestva õppe kaudu uue eneseteostuseni” osaleja


Kui mina sattusin osalema KAHH Grupi läbiviidavale elukestva õppe koolitusele, olin esialgu kõige suhtes üsna skeptiline ja kahtlev ning coachingust ei olnud ma iial kuulnudki. Koolitusel osalemine tekitas aga mingi “oma asja” tunde ja seetõttu jäin ikkagi põnevil ootama ka coaching sessioone.
loe edasi...